Opublikowane na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Wejherowie (https://osw2wejherowo.pl/)

Leonardo da Vinci

Zapraszamy na stronę projektu.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu stażowego, który będzie realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. 
Tytuł projektu: „DEAF PROFESSIONALS - Integracyjny staż zawodowy w Hiszpanii dla uczniów niesłyszących kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik budownictwa, stolarz, kucharz – Wejherowo 2014”.
Praktyka została w całości dofinansowana w ramach projektu "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Nasi uczniowie po raz pierwszy w historii szkoły w roku szkolnym 2013/2014 wyjadą na zawodową praktykę zagraniczną do miejscowości Ubeda (Jaen) na południu Hiszpanii. W projekcie uczestniczyć będzie 16 uczniów z technikum i szkoły zawodowej. 

Celem projektu jest: pomoc młodym ludziom w zdobyciu wykształcenia praktycznego, zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym, zwiększenie mobilności zawodowej.

Oprócz zdobywania nowych doświadczeń zawodowych uczniowie będą realizować zajęcia kulturowe takie jak: wycieczka do Granady – zwiedzanie starej części miasta (Katedra, Uniwersytet Arabski, Kaplica Królewska, zwiedzanie la Alhambry – pałacu władców arabskich, zwiedzanie Albaycin – arabskiej dzielnicy Granady, wycieczka do Cordoby – zwiedzanie zabytków, takich jak Most Rzymski, zwiedzanie Mezquity – meczetu arabskiego, degustacja tradycyjnych krajowych i lokalnych potraw hiszpańskich (Ochios, Morcilla, Paella, Tortilla, Chorizo, etc), nauka tańca hiszpańskiego (Bolero, Flamenco, Jota, Tango), wycieczka do Fabryki Drzewa Oliwnego i  Oliwy z Oliwek w celu zapoznania się z procesem produkcji oliwy. Wizyta obejmuje zwiedzanie fabryki, 20-minutowy pokaz multimedialny, degustację różnych rodzajów oliwy z oliwek, spotkanie z młodzieżą hiszpańską w ramach wymiany kulturowo-językowej w Powiatowym Stowarzyszeniu Osób Niesłyszących, wizyta w Museum Ceramiki Artystycznej – Paco Tito i uczestnictwo w pokazie wyrobu przedmiotów ceramicznych.

Adres źródła: https://osw2wejherowo.pl/z-zycia-osrodka/realizowane-projekty/leonardo-da-vinci