Opublikowane na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Wejherowie (https://osw2wejherowo.pl/)

Noc z… tajemnicami latarni morskiej

Z czym młodzieży zwykle kojarzy się szkoła? Jednym z obowiązkami, innym z powagą, jeszcze innym ze stresującym sprawdzianem lub nudną lekcją o gramatyce.

Dla uczniów szkoły podstawowej, którzy w nocy z czwartku  na piątek (25/26 stycznia 2024 roku) z wielkim zaangażowaniem rozwiązali tajemnice latarni morskiej szkoła na pewno kojarzyć się będzie ze świetną zabawą. Najpierw rozmawiali o alfabecie Morse’a, potem (podzieleni na grupy) stworzyli cztery makiety latarni morskich, uwolnili porwanych latarników oraz zdobyli skarb, przechodząc przez liczne (pogrążone w ciemnościach) escape roomy.


A potem – niespodzianka: gofry przygotowane przez mamę Anity, Patryka i Wiktora. Pyszne i sycące smakołyki zniknęły w mgnieniu oka!


Przed północą zmęczeni, ale zadowoleni tropiciele tajemnic zdążyli umyć zęby, ulokować się w sali lekcyjnej zamienionej  na sypialnię, zgasić światło, aby w ciszy i spokoju śledzić losy Bucka, bohatera filmu pt. „Zew krwi”. Nie ma żadnej gwarancji, że wszyscy zdołali obejrzeć zakończenie filmu…


To było niezwykłe doświadczenie i dla uczniów, i dla  nauczycieli. Tej nocy wiele osób zrozumiało, że rozwiązywanie zagadek może być świetną alternatywą dla gier komputerowych, że współpraca popłaca a zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności może być przyjemne. Slogan „Uczymy się, bawiąc” nabrał realnego kształtu.

Galeria zdjęć

Adres źródła: https://osw2wejherowo.pl/aktualnosci/noc-z-tajemnicami-latarni-morskiej/rcv