Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Akademia Pana Kleksa

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia….


 23 stycznia br. uczniowie ze szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami udali się do kina Helios w Gdyni, aby obejrzeć film pt. „Akademia pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych oraz starszych  widzów, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy szalonego  profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać rodzinną tajemnicę… Przy wsparciu profesora i swoich nowych kompanów bohaterka odkrywa swój wielki potencjał. Dzięki temu staje się bardziej asertywna i pewna swoich racji. Nie boi się przejmować inicjatywy, słucha swojej intuicji.

 „ Akademia pana Kleksa” pokazuje, że mimo istniejących między nami różnic możemy odnaleźć porozumienie  – wystarczy tylko otwartość na drugą osobę. Film promuje ponadczasowe wartości, takie jak przyjaźń, altruizm i solidarność. Pokazuje także, dlaczego  tak ważne są akceptacja i wsparcie dla innych. Film zachęca też do odważnego poszukiwania swojej własnej drogi życiowej. Udowadnia, że można sprostać każdemu wyzwaniu, jeśli ma się przy sobie inspirującego mentora i lojalnych przyjaciół.

Wyjście do kina stało się fantastycznym filmowym przeżyciem. Film został przyjęty oklaskami przez naszą młodzież. Współczesna wersja znanej lektury bardzo nam się spodobała,  już czekamy  na kolejną część.