Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS ODCZYTYWANIA MOWY Z UST


W piątek, 7 czerwca 2024 roku w naszym Ośrodku powitaliśmy uczestników Konkursu. Dla niesłyszących uczniów odczytywanie wypowiedzi z ust to chleb powszedni, ale konkursowe zmagania pozwalają sprawdzić, kto jest w tej trudnej sztuce mistrzem.


Dzień 1
O godzinie 17:00 w hali sportowej odbyło się uroczyste otwarcie Konkursu. Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta Wejherowa oraz osób, które wsparły to wyjątkowe przedsięwzięcie. Były krótkie przemówienia, hymn Ośrodka w Wejherowie odśpiewany (migany) przez dzieci i młodzież oraz pełne wymowy przedstawienie związanym z tematyką morską.
Ale Konkurs to nie tylko rywalizacja, to okazja do nawiązania nowych znajomości, które z biegiem czasu mogą przekształcić się w przyjaźń. Uczestnicy Konkursu mieli taką możliwość podczas integracyjnego spotkania na wieczorze filmowym.
Naszym miłym Gościom życzymy cudownego pobytu w Wejherowie!

Dzień 2.
W sobotę 8 czerwca 2024 roku już z samego rana uczestnicy przystąpili do rywalizacji, zmagając się z zadaniami konkursowymi. Tymczasem ich opiekunowie mieli okazję zwiedzać nasze Wejherowo, ciesząc się jego urokiem i bogatą historią.
Po zakończeniu konkursu wszyscy udali się na wycieczkę do Gdyni. Spacer po nabrzeżu, zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego i wizyta na okręcie ORP Błyskawica były doskonałą okazją do relaksu i wspólnego spędzenia czasu. To tętniące życiem nadmorskie miasto zachwyciło naszych gości.
Kulminacyjnym momentem dnia okazało się ogłoszenie wyników. Atmosfera była pełna napięcia i ekscytacji. Zwycięzcy promienieli radością i dumą, a publiczność nagradzała ich gromkimi brawami. Nie zabrakło łez szczęścia, uścisków i szczerych słów uznania. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było ognisko integracyjne. Ciepło ogniska, rozmowy, śmiech i muzyka stworzyły niezapomnianą atmosferę. Była to doskonała okazja do nawiązywania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i dzielenia się wrażeniami z całego dnia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za obecność. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być organizatorem tak wspaniałego wydarzenia.


Galeria zdjęć